Tartumaa jahiselts Bubo 25. juubel – jahitrofeede näitus Alatskivi lossis

Tartumaa jahiselts Bubo 25 Alatskivi loss trofeenäitus 2017

Seoses Tartumaa jahiselts Bubo 25. juubeliga avati Alatskivi lossis näitus valitud jahitrofeedest, mis on kütitud viimase veerandsajandi jooksul Alatskivi jahipiirkonnas.

Bubo jahiseltsi esimees Tõnis Türna rääkis Tartu Postimehele, et klubi 49 liikmest tõi näitusele oma trofeesid 13 jahimeest. Üles seati ligi 80 trofeed, kusjuures kindlaks tingimuseks oli see, et need kõik pidid olema kütitud Alatskivi jahipiirkonnast.

Näitusel on esindatud enam-vähem kõik Eesti tähtsamad jahiulukid. Kõige enam on näitusel põdra- ja sokusarvi, samuti metsseakihvu, kuid imetleda saab ka ilvese- ja karutopiseid. Tõnis Türna märkis, et iga trofeega on seotud ka oma lugu, oma emotsioon – ning see on enamasti küttide jaoks olulisemgi kui eriti uhke trofee eest saadavad medalid.

Näituse ühe omapärasema eksponaadina tõi Türna välja pruunivalgekirju metssea-, täpsemalt hübriidsea naha. Nimelt tegutses enne seakatku plahvatuslikku levikut Padakõrve külas üks seakasvatajast talumees, kelle kärssninadel oli vaba voli liikuda seal, kus hing vaid ihkas.

Trofeenäitus jääb avatuks kuni 9. septembrini. Vaata lähemalt Tartu Postimehest.